Tájékoztató

Tájékoztató az üzleti informatika szakirányról

« Vissza

A 2007. márc. 23-i tájékoztató fóliasora:

Mi a cél?

A szakirány célja a hallgatók korábban megtanult informatikai és menedzsment ismereteire építve olyan kiegészítő képességeket adni, amelyekkel a versenyszféra különböző szervezeteibe az információs erőforrásokat hatékonyan tudják menedzselni.

A szakirány biztos informatikai alapokat feltételezve, azokat a speciális informatikai menedzsment ismereteket foglalja össze, gyakoroltatja, amelyek informatikai vezetés illetve a vezetés és az informatika közötti hatékony kapcsolat megteremtését vagy fenntartását szolgálják.

Mit tanítunk?

7.szemeszter

8.szemeszter

Tárgy (sáv) Oktató

Tárgy (sáv) Oktató

Folyamatmenedzsment (2) Gábor András

Workflow (2) Lovrics László

Alkalmazás integráció(2) Ternai Katalin

IT Audit (2) Kő Andrea

Megjegyzés: a Folyamatmenedzsment tárgyat felvehetik választhatóként a másik szakirányról

A 9. és 10. szemeszterben a szakirányos hallgatók Szakszeminárium keretében ismernek meg, illetve dolgoznak fel egy-egy őket érdeklő területet. A szakszemináriumi munkát a tanszék szakterületi oktatói koordinálják, gyakorlati tapasztalatot illetve segítséget nyújtva. A két félévnyi szakszemináriumi munka, és így a teljes képzés a diplomamunka elkészítésével zárul.

Milyen infrastruktúrát biztosítunk?

Hosszú évek után eljutottunk oda, hogy elsősorban a szakirányos hallgatók számára dedikált laboratóriumot berendezzünk. A gyakorlattal való szorosabb megismerkedést az SAP-val kötött együttműködési szerződés keretén belül az R/3 rendszer használata illetve a SAS legkorszerűbb adatraktár megoldásai biztosítják. Az IBM multimédia munkaállomások biztosítják a legkorszerűbb munkafeltételeket, a szakirányosok számára pedig a zavartalan hozzáférést. A tanszék lehetőséget ad a szakirányos hallgatók számára az elektronikus kommunikációra épülő virtuális világba történő bekapcsolódásra. Az infrastruktúra folyamatos fejlesztése napirenden van, a pályázati pénzek jelentős részét erre fordítjuk.

Mik a felvételi követelmények?

A szakirányra való felvételnek a szokásostól eltérő, különösebb előfeltétele nincs. Szükség van nyelvismeretre (elsősorban az angolra, mint szakmai nyelvre a szakirodalomfeldolgozás miatt) és azokra az általános alkalmazói ismeretekre :-) (szövegszerkesztés, táblázatkezelés, stb.), amelyeket minden hallgató korábban már elsajátított. Nincs szükség egyéb programozási ismeretekre!

Melyek a tanulmányi követelmények?

A szakirányon a tanulás alapvetően ambíció-vezérelt: A hallgatók sokszor személyre szabott feladatokat (és lehetőségeket) kapnak, melynek megoldásához minden segítséget (tudás, tanács, konzultáció, eszköz, stb.) biztosítunk, de a feladatokban való elmélyülés már a hallgatók dolga. A tantárgyi követelmények teljesítése általában folyamatos, gyakran projektszerű munkavégzést igényel, amit webes felülettel támogatott csoportmunka-szolgáltatással, e-learning alkalmazásokkal támogatunk.

Mit nyújt a szakirány a tanulmányok alatt?

Versenyképes tudás

Szakirányunk kialakításákor törekedtünk arra, hogy a piaci szereplők igényeit is figyelembe vevő oktatási strukturát állítsunk össze, mely segítségével versenyképes, és hasznosítható tudást adjunk hallgatóinknak. Az egyes tárgyakat az adott témában jártas, gyakorlati ismeretekkel rendelkező oktatók, szakemberek tartják akiknek kiterjedt kutatási és publikációs tevékenysége biztosítja a gyorsan változó szakterületi ismeretanyag naprakész elérhetőségét.

Szakirányunk tudatosan kicsi, ebből adódóan családias hangulató, mely lehetőséget ad az oktatók és hallgatók közötti személyes kapcsolatok elmélyítésére, személyre szabott segítség nyújtására. Az egyes tárgyak oktatását modern e-learning megoldásokkal támogatjuk, a napi oktatásban is innovatív módszereket bevezetve

A tárgyak részletes leírása az oktatási információk menüpontban található.

Ösztöndíjak

A szakirányon folytatott tanulmányokhoz szorosan kapcsolódnak a különböző ösztöndíj lehetőségek. Leonardo és Erasmus programok keretében a különböző egyetemekkel van együttműködésünk. Ennek keretében hallgatók egy-egy szemesztert tölthetnek el a velünk kapcsolatban álló egyetemeken (pl. Amszterdam, Saarbrücken, Róma, stb.).

Munkalehetőségek

Az arra alkalmas hallgatók partner vállalatainknál (pl. Stratis, HP, KPMG) lehetőséget kapnak folyamatos (félállású, és ehhez képest nagyon jól fizetett) munkavégzésre, amiből – kölcsönös szimpátia alapján – végzés után munkaszerződés is lehet. A gyakornokoskodás kedvelt forma, mindkét fél részére viszonylag kockázatmentes.

Mit nyújt a szakirány a tanulmányok végeztével?

Miközben a hagyományos közgazdász munkaterületeken telítődés tapasztalható, az előrejelzések és tapasztalatok szerint az gazdasági informatikai, illetve informatikai menedzsment ismeretekkel rendelkezők számára a mai munkahely-ínséges időben is stabil munkaerő-piaci kereslet mutatkozik, a tanszékkel szoros kapcsolatban álló cégek folyamatosan kínálnak állást a nálunk végzetteknek, az eddigi tapasztalatok szerint igen jó piaci kereseteket nyújtva.

Végzőseinek közül sokan dolgozni menedzsment vagy informatikai tanácsadóként, szervezetfejlesztőként, informatikai projektek vezetőjeként, nem informatikai szakterületek vezetőjeként (pl. kontrolling, logisztika, stb.), informatikai vezetőként, vagy akár önálló vállalkozást folytatóként itthon és külföldön egyaránt.

A tanszék lehetőséget ad Ph.D. tanulmányok végzésére is, természetesen azoknak, akik erre kvalifikálják magukat

Uzlinfo_&_kozszolg_szakirany_2007.pdf

« Vissza